1. Anasayfa
  2. Mobil

WhatsApp renkleri değişiyor!

WhatsApp renkleri değişiyor!
0

WhatsApp, sunduğu kolay kullanım avantajıyla geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmeyi başarıyor. Son değişiklikleriyle birlikte, iOS platformunda daha fazla kişiselleştirme imkanı sunarak kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor. WhatsApp Beta sürümüyle birlikte artık iOS kullanıcıları, ana tema rengini özelleştirme şansına sahip olacaklar.

WhatsApp’ın son beta güncellemesi, kullanıcılara uygulama temasını istedikleri renge dönüştürme özelliği getiriyor. Şu an için WhatsApp, yeşil tonlarıyla öne çıkıyor olsa da, beta test kullanıcıları simgeler ve rozetler gibi detayları renk paletinden seçerek değiştirme ayrıcalığına sahip olacaklar. Yeni tema özelleştirme özelliği, kullanıcıların mavi, pembe, beyaz gibi farklı renk seçenekleri arasından tercih yapabilmesine imkan tanıyacak.

Bu özellik, yalnızca ana temayı değil, aynı zamanda mesaj balonlarının renklerini de kişiselleştirmek için kullanılabilecek. Bu da kullanıcıların tamamen özelleştirilmiş temalar oluşturabilmesine olanak sağlayacak.

Öte yandan, WhatsApp 2024’ten itibaren yedekleme konusunda önemli bir değişiklik yapıyor. Artık Android kullanıcıları, yedeklemeleri için Google Drive alanını kullanacaklar. Şirket, geçtiğimiz ay yedeklemelerin Drive’a taşınacağını duyurmuştu. Tema özelleştirme özelliği şu anda beta aşamasında ve geliştirme sürecinde. Ancak bu kişiselleştirme seçeneklerinin Android ve iOS’un kararlı sürümlerinde ne zaman kullanıma sunulacağı henüz net değil.

22 Yaşında birisi olarak gelişmekte olan teknolojiye küçük yaşlardan beri ilgi duymaktayım ve insanlara bu bilgileri aktarmaktan mutluluk duymaktayım :)

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir