iPhone 16 Serisi İlk Detaylarıyla Ortaya Çıkıyor
  1. Anasayfa
  2. Bilgisayar

iPhone 16 Serisi İlk Detaylarıyla Ortaya Çıkıyor

iPhone 16 ve 16 Plus modellerinde kullanılacak işlemciler artık gün yüzüne çıktı! iPhone 15 Serisi’nin ardından teknoloji dünyasına bir yenisi daha eklenmişti. Bu gelişmeyle birlikte, Apple ekosistemi içinde artık iPhone 8, 8 Plus ve X modellerine güncelleme desteği verilmeyecek

Evet, Apple’ın en çok satan modeli olan iPhone 11 de artık eskiyebilir, ancak asıl konumuz bu değil. Henüz iPhone 15’in tanıtımı taze iken, birdenbire iPhone 16 hakkında bazı ilk bilgiler gün yüzüne çıktı. Şu an için Apple’ın 16 serisinde kaç model bulunacağı ve bu modellerin isimleri gibi soruların yanıtları henüz belirsiz. Ancak, dolaşımda olan söylentilere göre, iPhone 16 ve iPhone 16 Plus modellerinin RAM kapasitesi ve işlemcisi konusunda bazı ipuçları elde edilmiş durumda. Model isimleri konusunda ise net bir bilgi bulunmuyor. Ancak, bu modellerin, ailenin temel ve bir üst seviye modelleri olarak düşünülebileceği konuşuluyor.

Geriye dönersek, bir sonraki serinin temel ve Plus modellerinin 8 GB RAM’e sahip olacağı söyleniyor. iPhone 15’in eleştirilen 6 GB RAM kapasitesinden sonra, Apple’ın bazı değişikliklere gitme kararı aldığı açıkça görülüyor. Ayrıca, her iki telefon da Apple’ın A17 Bionic çipi ile donatılacak. Bu çipi nereden hatırladığımı soracak olursanız, bugün tanıtılan iPhone 15 Pro Max modelinde kullanıldığını göreceksiniz.